Saturday, October 5, 2013

szu szuZapraszamy na premierę książki szu szu!

8 października 2013, godz. 18.00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Emilii Plater 51, Warszawa

W ramach promocji publikacji odbędzie się dyskusja z udziałem Grzegorza Borkowskiego, Piotra Kopika, Ivo Nikicia, Kai Pawełek i Karola Radziszewskiego oraz pokaz filmu dokumentalnego Wdarwa.

W 2001 roku trójka artystów - wtedy jeszcze studentów warszawskiej ASP - zainicjowała mobilną platformę dla działań artystycznych: Latającą galerię szu szu.

Piotr Kopik, Ivo Nikić i Karol Radziszewski wykorzystują ją od ponad dekady jako model współpracy, prezentacji i komunikacji, oparty na samoorganizacji i kooperacji z innymi artystami. Tworzą formację opartą na działaniu, bez stałego adresu, za każdym razem na nowo aranżując sytuację zaistnienia sztuki w wybranym kontekście.

Publikacja zawiera archiwum wszystkich zrealizowanych działań szu szu, rozmowę Grzegorza Borkowskiego z Piotrem Kopikiem, Ivo Nikiciem i Karolem Radziszewskim oraz leksykon haseł związanych tematycznie z działalnością grupy autorstwa krytyków sztuki i kuratorów: Kai Pawełek, Konrada Schillera, Stacha Szabłowskiego, Kuby Szredera i Katarzyny Szydłowskiej.

www.szuszu.pl

No comments: