Tuesday, October 15, 2013

szu szu at the Wroclaw Contemporary Museum

16.10.2013 (środa), godz. 18
Muzeum Współczesne Wrocław, Pl. Strzegomski 2a


Spotkanie promujące książkę "szu szu", którego uczestnikami będą Piotr Kopik, Ivo Nikić i Karol Radziszewski. Prowadzenie: Piotr Stasiowski

W 2001 roku trójka artystów - wtedy jeszcze studentów warszawskiej ASP - zainicjowała mobilną platformę dla działań artystycznych: Latającą Galerię Szu Szu. Piotr Kopik, Ivo Nikić i Karol Radziszewski wykorzystują ją od ponad dekady jako model współpracy, prezentacji i komunikacji, oparty na samoorganizacji i kooperacji z innymi artystami. Tworzą formację opartą na działaniu, bez stałego adresu, za każdym razem na nowo aranżując sytuację zaistnienia sztuki w wybranym kontekście.

Szu szu funkcjonuje jako formuła dla wspólnych aktywności o charakterze procesu, akcji, wydarzenia. Polem ich zainteresowania jest miasto, sposoby przenikania pomiędzy rzeczywistością a formatami sztuki, znaczenie kontekstu i form wizualnych dla relacji społecznych i powstawania otwartych sytuacji komunikacyjnych. Operując najczęściej strategią zrób to sam, przyjmują zarówno role przypisane do systemu sztuki (kuratora, artysty, krytyka, producenta), jak i badają jego granice, wyznaczane przez pojęcia profesjonalizmu i amatorstwa.

Publikacja zawiera archiwum wszystkich zrealizowanych działań szu szu, rozmowę Grzegorza Borkowskiego z Piotrem Kopikiem, Ivo Nikiciem i Karolem Radziszewskim oraz leksykon haseł związanych tematycznie z działalnością grupy autorstwa krytyków sztuki i kuratorów: Kai Pawełek, Konrada Schillera, Stacha Szabłowskiego, Kuby Szredera i Katarzyny Szydłowskiej.
Promocji będzie towarzyszył pokaz filmu dokumentalnego Wdarwa.

No comments: