Friday, June 14, 2013

10 x inaczej

Zapraszam w ten wtorek (18 czerwca) do Kordegardy na spotkanie ze mną i Łukaszem Zarembą. Porozmawiamy o praktykach związanych z fotografią i różnych aspektach wykorzystania tego medium.

start: 18:00
Galeria Kordegarda
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa

Łukasz Zaremba - doktorant w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej IKP UW; tłumacz; stypendysta Fundacji Nauki Polskiej Start 2012 i 2013. Publikował m.in. w „Kontekstach", ”Kulturze Współczesnej" i „Dialogu". Redaktor pisma "Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej" 

O projekcie 10 x inaczej

Unikatowa propozycja Kordegardy to okazja by spotkać się z najciekawszymi twórcami korzystającymi z fotografii. W rozmowach z kulturoznawcami, historykami sztuki, czy socjologami odkrywają oni swoje inspiracje, procesy stojące za efektami ich pracy – czyli zdjęciami, a także odpowiadają na pytania, które dzięki wiedzy zaproszonych gości pojawiają się po raz pierwszy. Eksperyment przygotowany przez Jakuba Śwircza składa się z 10 spotkań, w których celem jest wzbogacenie wiedzy i języka opisu współczesnego obrazu fotograficznego. Efektem ostatecznym będzie książka z zapisem rozmów, która ukaże się w dwujęzycznej wersji polsko-angielskiej.
Rozmowom przy udziale publiczności towarzyszą za każdym razem przygotowane projekcje, przedstawiające prace artystów, szkice do konceptów czy nawiązania. Dzięki temu słuchacze na bieżąco mogą poznawać rozwój twórczości uczestników.

No comments: