Wednesday, September 19, 2012

KINO AUTOBUSOWE


W ten czwartek (20 września) zapraszam na pokaz moich dwóch filmów w ramach Kina Autobusowego:

godz. 19:00
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, Białystok
wejście od ul. Świętojańskiej, plac przed elektrownią
wstęp wolny

BRACIA PAWŁOWSCY we współpracy z Galerią Arsenał w Białymstoku i spółką PKS Białystok zapraszają na projekcje filmów związanych ze sztuką, które odbywać się będą w autobusie udostępnionym przez PKS Białystok."Backstage" (2011)
38'24"

Radziszewski zrealizował film Backstage podczas dwudniowej sesji filmowej. Wzięli w niej udział mężczyźni, którzy odpowiedzieli na zamieszczone przez artystę ogłoszenie o naborze uczestników do nowego projektu artystycznego. Chętni nie wiedzieli jednak, że projekt ten ogranicza się wyłącznie do realizowanych z ich udziałem zdjęć próbnych.
Backstage to opowieść o tych mężczyznach – o ich świadomości bycia oglądanym, potrzebie pokazywania siebie z najatrakcyjniejszej strony, gotowości do poświęceń w imię zakwalifikowania się do kolejnego etapu. Jest to jednak także opowieść o samym artyście, który ujawnia zaplecze swojej pracy i odkrywa się przed widzem niemal tak samo jak współpracujący z nim mężczyźni – wszak to jego relacje z modelami, sztuką i widzami stanowią podstawę tego projektu.VIDEO-WYKŁAD
"Artysta - przedmiot pożądania" (2009)
47'06"

Czy polscy artyści świadomie budują swój wizerunek? Czy sukces finansowy jest sexy? Czy seksualność artysty ma wpływ na jego karierę? Który z młodych polskich malarzy wzbudza największe pożądanie?
W swojej prezentacji Karol Radziszewski przyjrzy się artystom jako zwykłym facetom. Co więcej, facetom mogącym potencjalnie stać się obiektem pożądania. Video-wykład, do wystąpienia w którym artysta zaprosił różnych gości, będzie przeplatany fragmentami jego filmów. Pierwotna wersja filmu powstała w ramach cyklu "Moja historia sztuki", realizowanego przez CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

No comments: